Velký bratr 21 rasismus a hrůza: aktualizace

Velký bratr 21 rasismus a hrůza: aktualizace

Minulý čtvrtek, Velký bratr Hrozný zvrat způsobil, že tři ze šesti barevných lidí byli trvale vystěhováni současně. A od té doby se věci nezlepšily. V poslední době si pozornost médií vysloužil rasistický komentář, který Jack pronesl v souvislosti s Bellou, která je Asiatka, a to více než kterýkoli z jeho komentářů o Kemi.

Výkonná producentka Allison Grodnerová mezitím okomentovala poněkud trapný rozhovor pro ni i EW.

Také jsme slyšeli od obyvatel Camp Comeback – Davida, Kemiho a Oviho – kteří jsou nyní zcela mimo domov a hru poté, co byli napadeni a zesměšňováni, a také jsme se dozvěděli, že CBS vyšetřovala Jack a Jacksonovo potenciální použití rasové nadávky.Nakonec Jeff Schroeder – který během svého působení na Velkém bratrovi opakovaně používal homofobní nadávky a jazyk – tak nějak hájil hosty v domácnosti a trval na tom, že vyrostl z kritiky, které se mu dostávalo.

Co si myslí David, Kemi a Ovi

Ovi Kabir, David Alexander, Big Brother 21 živá epizoda vystěhování

Ovi Kabir a David Alexander během první živé epizody vystěhování Big Brother 21. (Foto: Sonja Flemming/CBS)

První tři hráči ze hry byli také tři ze šesti barevných lidí v domě.

David byl vyhozen hned první den díky hloupému zvratu producentů a ještě hloupější konkurenci, která mu dala jen náhodnou šanci vydělat si cestu zpět. Poté, co byl na dva týdny izolován, se vrátil do domu, odkud se mu okamžitě vyhýbali ostatní, kteří se zavázali, že nebudou mluvit s ním ani s ostatními lidmi, kteří byli vystěhováni.

V rozhovoru pro Parade , shrnul svůj čas v pořadu takto:

Cítil jsem se, jako bych vlastně nehrál. Byl jsem vykázán a vrátil jsem se do Camp Comeback, abych hrál pouze společenskou hru. Měl jsem sociální impuls a zjišťoval jsem spojenectví. Nedostal jsem příležitost hlasovat nebo soutěžit o Head of Household nebo Veto, abych využil, že jsem součástí hry. Mám pocit, že jsem nedostal příležitost hrát hru doopravdy.

Navzdory tomu, že byl ze hry fyzicky i psychicky odstraněn, David neuvěřitelně přišel na většinu vztahů a spojenectví v domě. (Byl to zjevně silný hráč a bylo by úžasné vidět ho skutečně hrát, kdyby se producenti a síť nerozhodli, že potřebují někoho vykázat v noci.)

S podobnou jasností – jak o vzhledu, tak o důvodech, proč se věci staly – shrnuje, co se stalo se všemi třemi obyvateli Camp Comeback:

je to nešťastné. Vidím, kdo je na Camp Comeback na zdi paměti, a vidím, proč tam ti jedinci byli. Část mých slz [včerejší noci] se nemohla vrátit a udělat to v domě jinak. Prohrál jsem a bude to vypadat špatně, že první tři lidé jsou barevní lidé. To byl frustrující aspekt; Chtěl jsem víc bojovat za to, aby to tak nebylo. Ale zároveň se Ovi dostal zpět, protože Sam zachránil Cliffa. Sam zachránil Cliffa, protože oba mají děti a Sam je dobrý chlap, který si myslel, že Cliff by měl mít ve hře delší záběr. To není klepání na Ovi. Dobrovolně jsem se stal ředitelem tábora a Michie mě vyhnal a prohrál jsem, protože jsem ve tmě neviděl. A chápu, proč to Kemi nevydržela. Je tak trochu princezna. V celém domě mi připadalo, jako by byla nad některými věcmi, jako je mytí nádobí a vypomáhání. Nevidím kanály ani to, co je za zavřenými dveřmi; Zajímalo by mě, co tam je. Karty padly, jak padly, a byli jsme bohužel vystěhováni.

Kemi Fakunle ve filmu Big Brother 21

Kemi Faknule na Big Brother 21 (Foto: Sonja Flemming/CBS)

Ptal se EW pokud rasa měla nějaký problém při vystěhování prvních tří hráčů, Kemi váhala, protože nesledovala kanály ani epizody, a proto nevěděla, co se stalo, když nebyla v místnosti, ale řekla toto:

V domě rozhodně panoval pocit in-group versus out-group a myslím, opravdu nevím. Nechci něco říkat, aniž bych si tím byl jistý, ale rozhodně jsme v domě cítili přítomnost, které jsme nebyli součástí.

Později Kemi na Twitteru napsala, že je extrémně zklamaná a znechucená chováním, které pozorovala, včetně ponižujících a výhružných komentářů některých hostů a zesměšňovaných ostatními.

Dodala, je mi smutno, že jsem spojován s tak negativním projevem lidského charakteru, a jsem zděšen, že je to nyní součástí mého životního příběhu.

Ale také dodala, i když si vážím podpory, žádám, aby přestaly negativní komentáře, které zazněly na mou obranu. Nechci zvěčňovat totéž negativně, co jsem v domě dostal.

Zde je její úplná poznámka:

Konečně, v rozhovor po vystěhování s EW , Ovi řekl toto:

Nechci mluvit o zkušenostech Kemi a Davida. A já nevím, co se říkalo za zavřenými dveřmi. Nemyslím si však, že důvodem, proč jsme byli terčem, nebyl do očí bijící rasismus nebo něco podobného. Ale podvědomě ano, myslím, že některé věci do hry vstoupily. Kemi, David a já jsme tři lidé z různých prostředí, kteří nesdílejí stejné společné rysy jako někteří z těchto ostatních hostů v domácnosti. Takže stmelení určitými způsoby je pro nás v těchto věcech obtížnější. A v domě najdete, co můžete, abyste někoho vybrali. A tak možná naše rozdíly byly důvodem, proč to některým lidem hrálo v hlavách.

Co řekla výkonná producentka Velkého bratra Allison Grodnerová

Výkonná producentka Big Brother Allison Grodnerová

Výkonná producentka Big Brother Allison Grodner (Foto: Sonja Flemminig/CBS)

Dalton Ross z EW udělal rozhovor s Allison Grodnerovou , ale zarámoval shitshow, která je v této sezóně jako šikana. Místo toho, aby uvedl nějaké konkrétní příklady, udělal svůj nejlepší dojem z Andyho Cohena a obvinil ze své otázky fanoušky a řekl, že diváci živých přenosů si na chování stěžovali.

To je doslova ta nejreduktivnější verze událostí, jaká je možná. Neptal se jí na:

Pak Dalton dovolil Grodnerovi, aby se vyhnul této neodpovědi, která opakovala známé věty, a pak změnil téma:

Dynamika domu v tomto sociálním experimentu je nepředvídatelná a každý rok jiná, jak se lidé sbližují a přeskupují. Čím větší skupina, tím větší šance na nějaký druh ‚mobové mentality‘ Zdá se, že je to ta ‚davová mentalita‘, která se minulý týden objevila proti Nicole. Jako velká skupina se navzájem vybičovali do šílenství a stalo se to hlavním příběhem v domě i mimo něj.

V rozhovoru Grodoner končí slovy: Rozhodně máme v plánu další překvapení.

Jediným skutečným překvapením by bylo, kdyby se producenti omluvili a rezignovali; zabednil dům Velkého bratra; a CBS nikdy, nikdy neprodukovala tuto show znovu.

CBS zkoumala Jacksonovo/Michieho potenciální použití rasové nadávky

Jack Matthews, Jackson Michie, Big Brother 21, BB21

Jack Matthews a Jackson Michie z BB21 (fotografie Monty Brinton/CBS)

Producenti zkoumali video rozhovoru Jacka a Jacksona v kuchyni, což Některým lidem to znělo, jako by možná použili n-slovo jednou nebo vícekrát.

Došli však k závěru, že ani jeden z nich nepoužil rasovou nadávku.

To je podle Newsweek, který o tom informoval že CBS nezjistila, že by Michie nebo jiní hosté toto slovo použili, poté, co si prostudovali pásky, zda neobsahují problematické formulace, řekla CBS Newsweek .

Jackův komentář během rozhovoru o Belle

Jack je v současné době nominován na vystěhování spolu s Bellou, jedinou asijskou soutěžící. Na základě rozhovorů v domě se zdá pravděpodobné, že dnes večer, během vystěhování v přímém přenosu, se hosté v domě chystají vystěhovat svou čtvrtou barevnou osobu v řadě a ponechají si Jacka.

Minulý týden producenti ukázali, jak je Jack blahosklonný, když Kemimu přednášeli o používání ledničky, ale to je jedno z nejméně hrozné věci, které řekl nebo udělal a pořad nadále divákům CBS představuje jeho mnohem přátelštější verzi.

Ukážou, co se stalo v úterý?

V rozhovoru v houpací síti o Belle Tommy řekl: 'Důkaz je v pudinku.'

Jack okamžitě přiskočil a řekl rýžový nákyp. Pak z nějakého nejasného důvodu začali ostatní přítomní říkat slop puding. Zde je Přepis Hamsterwatch :

Tommy o Belle: Důkaz je v pudinku
Jack: Uh huh, rýžový nákyp
Tommy: Ten pudink
Kat: Ten pudink
Christie: Hloupý pudink

Tento komentář získal širší pozornost než cokoli jiného, ​​co se stalo v této sezóně: TMZ to zakrylo a britský bulvární deník The Mirror prohlásil, Velký bratr USA v hádce o rasismus po vtipu „rýžový nákyp“ o asijském spolubydlícím.

Pozornost si získala i producenti, kteří zjevně mluvili s hosty o jejich komentářích.

Později Jack řekl několika lidem: Když mi [producenti] řekli, že jsem řekl: 'nooo!'

Ale také vypadal lhostejně. Dříve v tomto rozhovoru Jack řekl, že se mi stále tak ulevilo včerejší dilema – mylná představa. Pak řekl Tommymu, zjevně s odkazem na producenty: Mysleli si, že jsi do toho jakoby zapletený a úplně to pochopili?

Tommy vysvětlil: Oni [producenti] si mysleli, že se tě snažím chránit, protože jsi řekl něco špatného a já jsem to zachytil a přerušil jsem to. Ale ne. …Byli jako, Pokusili jste se změnit konverzaci a řekl jsem, Ne, to bylo ono a já to nepochopil. Tak zábavné.

Je to vtipné? (Ne.)

Jeff Schroeder trvá na tom, že se omluvil za své nadávky proti gayům

Jeff a Jordan budou v Marriage Boot Camp Reality Stars

Jeff Schroeder a Jordan Lloyd jsou mezi herci nové sezóny Marriage Boot Camp Reality Stars května 2015. (Fotka od Helga Estebová / Shutterstock. )

V Daily Blast Live spolumoderátor Jeff Schroeder – který také pracuje pro CBS a dělá rozhovory se soutěžícími před začátkem sezóny – jak odsuzoval, tak obhajoval, co se stalo, aniž by byl jednou konkrétní.

Ale také se vyjádřil ke svým vlastním připomínkám Velkého bratra a vyjádřil určitou lítost.

Během Velký bratr 11 , Jeff opakovaně používal nadávky proti gayům během konfliktu s ostatními soutěžícími, říkat věci včetně, ty zkurvenej homo, kurva tě, ty zkurvenej homo fagane a ty zkurvený kurvy.

Je zajímavé, že tehdy lidé obhajovali jeho používání takového jazyka a dokonce mě kritizovali, že jsem na to poukázal. Věci se za osm let hodně změnily.

O dvě sezóny později se Jeff vrátil do show a pokračoval zvláštním, homofobií poháněným žvástem o Harrym Potterovi.

Včera, v pořadu, který spolumoderuje, se Jeffa zeptal na Jackovy komentáře jeho spolumoderátor, který se zeptal, zda by měli producenti zasáhnout.

Jeff řekl: Nevím, jestli by měli něco dělat. Je to tak trochu oteplování Ameriky. Poté, co si všiml, že byl v pořadu dvakrát, řekl: Řekl jsem pár hloupých věcí – jak jsi řekl, že mě všichni milují, je spousta lidí, kteří mě nenávidí za věci, které jsem v tom domě udělal nebo řekl. několikrát jsem se omluvil.

Zastavme se tam. Kdy přesně se omluvil? Na nic takového si nevzpomínám a nenašel jsem skutečnou omluvu (Dej mi vědětpokud nějakou najdete!) jiné, než co řekl EW po svých homofobních komentářích v roce 2011:

Nemůžu uvěřit tomu, co z některých rozhovorů vytahujete. Tím jsem si prošel minule. Pokud chcete, abych se za to hned teď omluvil, tak se za to omluvím.

To není úplně skutečná omluva a rozhodně to nevyjadřuje žádnou lítost.

Ve včerejší show Daily Blast Jeff obhajoval hosty v domácnosti a kritizoval ty, kteří je soudí. Podívejte se na celý segment zde.

Řekl:

Neschvaluji žádný z těchto výrazů, ale vždy beru hosty zpět, protože vím, jaké to je být v tom domě. Můžete sedět na gauči a soudit a myslet si, že víte, jaké to v tom domě je, ale nevíte. Lehce se proměníte v jinou osobu; vaše mysl jde jinam.

Ale Jeff také řekl, že se poučil z toho, co řekl:

Chci říct, že je to zkušenost s učením. Z věcí, které jsem v tomto pořadu řekl, ze zpětné vazby, kterou jsem dostal, jsem kvůli tomu změnil svůj život.

To je hezké. Na akcích záleží a rozhodně nepoužil nadávky proti gayům v žádném ze svých předsezónních rozhovorů. Ale ani teď si nepřipouští, že udělal něco špatného nebo že použil zraňující a ponižující jazyk.

Ale nepřiznání toho, co se skutečně stalo, se zdá být vzorem Velký bratr soutěžící a producenti.

Aktualizace, 26. července: Pokud jde o Jeffovu omluvu, na Twitteru ve středu večer spolu s videem níže, Jeff to napsal :

Od doby před 10 lety na @CBSBigBrother jsem jako člověk hodně vyrostl. Snažím se poučit ze všech svých chyb, abych se stal lepším otcem, manželem, hostitelem a přítelem, ale nejsem dokonalý. Pokud jsem urazil [ sic ] kdokoli, omlouvám se.

Li? A promiň za co? Urážet lidi? Jeho úmysl může být dobrý, ale tohle se čte jako jedna z těch neomluv.

I když to nemusí být úplná omluva, někdo jiný zveřejnil video rozhovoru, který Jeff poskytl, který vypadá, že pochází z dnů Real SuperPass živých kanálů Big Brother, ve kterém se Jeff jednoznačně omlouvá.

V tom videu začíná tím, že se chci především omluvit. to jsem neměl říkat. Začne vysvětlovat jeho diskuse BB13 o Harrym Potterovi a Brumbálovi a pak řekne: Ani se do toho nechci pouštět, protože to zní jako výslech. Chci se jen omluvit. Lidé říkají věci, dělají věci. Dodává: Lidé mohou říkat, co chtějí; nejsem špatný člověk.