Survivor's marooning: 34 lodí, 714 lidí, 9 hodin, jeden skvělý příběh o 10 000 slovech

Survivor's marooning: 34 lodí, 714 lidí, 9 hodin, jeden skvělý příběh o 10 000 slovech

Survivor Edge of Extinction , 38. sezóna reality soutěže CBS, začíná dnes večer a představuje zásadní zvrat ve hře , který potenciálně udrží každého člověka ve hře až do finále.

Ať už tento obrat funguje nebo ne a zda je letošní sezóna stejně úžasná jako minulá, jedna věc je nepopiratelná: vytvořit Pozůstalý vyžaduje hodně práce.

Dalton Ross z Entertainment Weekly využil svého času na místě reportáž o jedné scéně : marooning, kdy soutěžící přivítá Jeff Probst a poté je pošle na pláže jejich kmene.Příběh trvá necelých devět hodin: od budíčku pro soutěžící ve 2:45 do začátku produkce v 11:39.

Ale je to více než 10 000 slov dlouhé, protože jde do neuvěřitelných detailů o tolika jednotlivých pohyblivých částech, které se spojují, a to zahrnuje 34 různých lodí nesoucích 714 těl na celkovou vzdálenost 1 500 mil.

A veškerá práce je jen na pár minut televize v jedné epizodě. Tolik z těchto detailů jsou ty, které se možná nikdy nedostanou na obrazovku, a další jsou věci, které lze snadno považovat za samozřejmé.

Ale tato úroveň pozornosti k detailu a řemeslu je něco, co na Survivoru vždy ocením, i když neoceňuji jeho zvraty nebo jeho rozhodnutí.

Minulý rok se Jeff Probst v podcastu věnoval mnoha podrobnostem o tom, jak se show vyrábí, a věnoval se některým věcem s větším obrazem, například proč pořad zůstává na Fidži a debatoval s CBS o tématu a použití GoPros. ( Přečtěte si ten příběh. )

Daltonův kousek jde do ještě jemnějších detailů a končí profilováním několika lidí, včetně koordinující terénní producentky Riley Mundayové, která začala pracovat na show Survivor, když jí bylo 18 let, a byla v Dream Teamu. Survivor Pearl Islands .

Popisuje ji jako nervové centrum show, koordinující mezi několika odděleními, aby se ujistil, že je vše na správné cestě.

Další klíčový člen posádky, prop master Lucas Faganely, také startoval v Dream Teamu, for Přeživší Nikaragua . Ve tmě on a jeho tým naloží na loď ovoce, zeleninu a další bedny – a také na lodi skryje tři tajné výhody.

Když už mluvíme o skrývání věcí, dozvídáme se také, kdo je zodpovědný za skrývání idolů: dohlíží na producenta Jimmyho Quigleyho, který v první epizodě nebude skrývat výhodu, dokud nezjistí, který kmen našel vodítko k výhodě. (Jinými slovy, druhý kmen nebude mít ekvivalentní výhodu ukrytou ve svém táboře, o kterou by mohl náhodou narazit.)

Z příběhu je jasné, jak velká je příprava, ale existují i ​​komplikace na poslední chvíli, které přinášejí více práce. V této sezóně musela posádka na poslední chvíli vyměnit loď použitou během marooningu – a náhradní, Ra Marama, byla stejná loď používaná během Game Changer a Heroes vs. Healers vs. Hustlers.

Přeživší sezóna 38 marooning

Jeff Probst (zcela vpravo, bílá čepice) a obsazení Survivor Edge of Extinction na palubě Ra Marama pro marooning. (Foto Timothy Kuratek/CBS Entertainment)

Součástí všeho plánování, které jde do Survivor, je vymazání úsilí, o kterém se dozvídáme v tomto příběhu. Některé z vylepšení na poslední chvíli, které Dalton popisuje, zahrnují člun, který se dostal do záběru kamery a přinutil čtyři bezpečnostní potápěče do vody, aby zajistili čtyři 100librové kotvy, aby pomohly přemístit jej, zatímco rukojeti musely odříznout tyč podporující vrchlík. v záběru kamery.

Značné množství času strávíme natáčením portrétů nebo detailních záběrů, které vidíme u každého soutěžícího, když je představen v úvodních momentech výše. To je jen jedna z věcí, která v televizi vypadá tak rychle a jednoduše, ale vyžaduje tolik koordinace – včetně určení směru větru, který ovlivní dobu cestování.

Několik dalších fascinujících věcí:

  • Vysazení se odehrálo u pobřeží ostrova Tavua. Film Cast Away se natáčel na nedalekém ostrově Monuriki, a protože ho pravidelně navštěvují turisté, štáb musí zajistit, aby turistické lodě neskončily v záběru.
  • Výkonný producent Matt Van Wagenen, Probstův č. 2 v pořadu, předvedl, na co se zaměříme: tuto sezónu se skutečně dostáváme do otázky, proč tu někdo je a vypráví více interních příběhů, a tak jsme to probrali. Producenti měli včera možnost vyzpovídat herce, a tak trochu porovnáváme příběhy s tím, co jsme si mysleli, že do toho půjdeme, a s tím, co odhalil jejich rozhovor.
  • Jeff Probst nepoužívá tágové karty ani teleprompter, ale shromažďuje své nápady a poznámky na tabuli, píše je na papír a píše. Dalton Ross píše, že prostřednictvím tohoto opakování Probst sežehl témata a myšlenky, které chce předat otevřením svého mozku.
  • Probst si nacvičuje: Těsně předtím, než soutěžící dorazí, Probst zavře oči a uvede se téměř do stavu jako v transu, mumlá si pro sebe, co má říct, aby se ujistil, že mu to zní správně a že nevynechá žádnou klíčovou informaci. .

To vše a ještě více je v Daltonově důkladně referovaném, naprosto fascinujícím díle, které byste si měli přečíst právě teď: Všichni na palubě: V zákulisí marooningu Survivora