Směšné finále Survivora končí idoly a zvraty ohrožujícími Survivorovo vyhynutí

Směšné finále Survivora končí idoly a zvraty ohrožujícími Survivorovo vyhynutí

Poté, co Chris Underwood vyhrál imunitu a dostal se mezi poslední tři, přestože byl třetí osobou, ze které se hlasovalo Survivor: Edge of Extinction Jeff Probst řekl: Kdo by si kdy pomyslel, že se to může stát?

Jen odhad, ale možná osoba, která doslova navrhla tuto sezónu, aby se to stalo? Když poprvé jsme se o zvratu letošní sezóny dozvěděli loni v létě Bláznivý/noční scénář byl takový, že někdo, kdo většinu hry nehrál, mohl stále vyhrát. Přesně to se odehrálo během finále sezóny.

Chris si zasloužil vyhrát, protože se mu podařilo získat většinu hlasů poroty (každý člen poroty hlasoval pro Chrise kromě Aurory, Kelley, Lauren a Ricka všichni hlasovali pro Gavina). A to je vše, na čem skutečně záleží: pokud pro vás hlasuje porota, vyhráváte.Na předposlední Tribal Council také předvedl neuvěřitelný ohňostroj, vzdal se imunity (!), aby mohl ve výzvě tvoření ohně soupeřit s Rickem Devensem, který ho zradil na začátku.

Bylo to velké zúčtování mezi přáteli, z nichž se z nepřátel stali přátelé, ale byl to také další okamžik, kdy se postup ve hře stal něčím jiným než přežitím v hlasování. Chris nemusel přežít většinu hlasů ve hře; Rick Devens se připojil k porotě, ale nedostal ani hlas z Survivora. No, myslím podruhé.

Poté, co Chris vyhrál tuto výzvu k rozdělávání ohně, která se konala ve volební místnosti kvůli silnému větru, vyhrál hru.

Bylo skoro k smíchu slyšet Julie a Gavina mluvit o tom, že si zaslouží/vydělávají 1 milion dolarů – ne proto, že to neudělali, ale protože Survivor: Edge of Extinction v podstatě je ignoroval, alespoň ve srovnání s množstvím času, který strávil v The Rick Devens Show a The Resurrection of Chris.

Chris Underwood během finále Survivor Edge of Extinction

Vítěz Survivor: Edge of Extinction Chris Underwood během epizody 14. (Obrázek z Survivor přes CBS)

Chris byl mimo hru 28 dní. Nepodílel se na hlasování většiny lidí v porotě; jen se s nimi poflakoval na Extinction a vytvářel vazby, které se zjevně vyplatily.

Mezitím Gavin dostával celou sezónu nula hlasů a on i Julie ve skutečnosti odhlasovali lidi – i když nikdy nebyli ústředním bodem příběhu.

Nejzajímavější na Chrisově návratu z Extinction bylo, že přišel vyzbrojen informacemi: o Laurenově idolu a o tom, koho porota považovala za hrozbu (Victoria, Devens). Zda byly tyto informace přesné nebo ne, je otázkou, ale zdá se, že to hrálo roli v tom, že Victoria byla první osobou, která odešla.

Druhá Kmenová rada byla prostě absurdní: Devens poté, co získal individuální imunitu, hrál svůj idol pro Gavina. Pak Chris hrál idol, který dostal za návrat do hry. K šílenství se přidaly Lauren a Julie, které se snažily hrát falešné idoly, které Devens vytvořil. Konečným výsledkem bylo, že pouhé dva hlasy – Chris a Rick’s – stačily k tomu, aby Victoria poslala do poroty. Nebylo to tak hrozné jako vyřazení Cirie, ale stále je to frustrující.

Během závěrečné Tribal Council došlo k několika zvláštním okamžikům, jako když Chris položil Gavinovi otázku a Kelley prohlásila, že ji to urazilo, a Aubry si stěžoval, že je preparátorem. Ale také se zdálo, že na porotu poslední tři prostě neudělaly dojem, a i když to obvykle vnímám jako projev hořkosti, bylo těžké nesouhlasit, už jen proto, že cesta každého člověka do finálové trojky byla buď 1) většinou ignorována nebo 2) prostřednictvím zvratů, nikoli tradiční hry.

Osoba, která hrála ve hře idol nejtěžší, byl Rick Devens, vždy plný radosti a radosti ze svých intrik. Samozřejmě našel poslední skrytý idol imunity, protože strávil spoustu času hledáním. (Pro více informací o tom, jak probíhají hony na modly, přečti si tohle .)

Mistrně využil toho, co mu hra dala, a stal se lidským ztělesněním herního designu této sezóny. To znamenalo, že jsem byl často naštvaný, když jsem ho sledoval, ale uvědomil jsem si, že to není jeho chyba.

Ale nemusíme se kvůli Ricku Devensovi cítit příliš špatně: Vyhrál The Sia Award, což je nyní skutečná věc, protože si ho mezinárodní superstar vesmíru vybrala, aby získal část svého jmění: 100 000 dolarů.

Takže ano, Jeff Probst udělal z Ricka Devense hvězdu letošní sezóny tím, že mu věnoval většinu soustředění, a jeho kamarádka Sia dala Rickovi Devensovi přesně stejnou cenu, jakou dostává druhý.

Protože Rick také získává své čtvrté místo, znamená to, že Devens vydělal více než Gavin, který dostal 100 000 $ za umístění na druhém místě a který nikdy nezískal jediný hlas a nikdy nebyl vyřazen ze hry. To není jen evoluce Pozůstalý , to je povýšení jejích základních principů.

Co se stalo s Survivorem v této sezóně?

Kelly Wentworth, Survivor Edge of Extinction epizoda 9 Tribal Council

Kelly Wentworth reaguje na některé šílenosti z epizody 9 Tribal Council z The Survivor: Edge of Extinction (obrázek z Survivor přes CBS Entertainment)

Na Twitteru, Pozůstalý kamenec Stephen Fishbach v porovnání v této sezóně na Calvinball, hru, kterou hrají hvězdy komiks Calvin a Hobbes . V Calvinově vymyšlené hře hráči vytvářejí pravidla během hry a nikdy nemohou opakovat stejné pravidlo dvakrát. Stephen napsal:

Tato sezóna #Survivor je naprosto šílená a naprosto ji miluji. Ano, není to ‚klasický‘ Survivor, není to stejná hra o vymýšlení sociální strategie na 39 dní – je to Calvinball na ostrově. Nerad bych to hrál, ale rád se na to podívám.

Finále mělo pár momentů na hraně gauče. Ale přál bych si, abych to miloval stejně jako Stephen a další lidé.

Problém pro mě je, že Calvinball je divoce zábavný jako součást chytrého a vtipného komiksu o dětství a Calvin a Hobbes , ilustroval touhu dětí vytvářet si vlastní prostory a hranice, místo aby byly vystaveny tomu, co se ze zbytku světa jeví jako umělost.

Ale Probstinball neustále podkopává sám sebe tím, že umožňuje hráčům obejít původní, super-chytrý herní design, který Pozůstalý na hladině 38 sezón. Přelstít, přelstít a přečkat se staly nikdy nekončící honbou za idoly, zvraty, které podkopávají vztahy i vývoj postav, a hrou, která umožňuje lidem, kteří prohráli, skutečně vyhrát.

Sledovat Ricka Devense, jak se škrábe, aby se zachránil tím, že hledá idoly a dokonce si vyrobí vlastní, bylo často zábavné. (Ačkoli, když stál na periferii a chechtal se, když pozoroval Lauren, jak získává jeden z padělků, ve skutečnosti se stalo to, že používal vlastní poznámky a instrukce Survivora, aby falešný idol vypadal jako skutečný. Ačkoli Lauren – znovu, když má celou sezónu – prohlédl jeho kecy, nebo alespoň tušil, že se něco děje, a stále to vypadá, že to překračuje čáru, která by měla existovat. Je to lhaní o produkci, nejen o hraní hry.

Pokud chcete nekvalitně vytvořenou hru bez koherentních pravidel, jen se spoustou známek toho, že producenti hru přetvářejí do tvarů, protože nerozumí hernímu designu nebo se o něj nezajímají, existuje spousta dalších možností. Jeden z nich začíná příští měsíc na CBS a jmenuje se Velký bratr .

Příběhy, které chce Jeff Probst vyprávět

Rick Devens, epizoda sloučení Survivor: Edge of Extinction

Rick Devens vyhrál svou cestu zpět do Survivor: Edge of Extinction v epizodě 7, epizodě sloučení. (Foto Robert Voets/CBS Entertainment)

Během shledání – na kterém Jeff Probst ve skutečnosti mluvil s mnoha lidmi, ale ve skutečnosti nenechal většinu z nich ani reagovat, zvláště ke konci – popsal Victoriinu hru jako kradmou, protože všichni zapomněli, že tam byla. Označil to za nejvyšší kompliment. Ale zapomněli jsme, že tam byla značnou dobu, protože vyprávění Survivor nyní zahrnuje ignorování mnoha hráčů.

Když už mluvíme o vyprávění, Jeff Probst v úvodních okamžicích epizody řekl toto: Měli jsme docela jednoduchou otázku, kterou jsme chtěli prozkoumat: Jak daleko by byli hráči ochotni zajít, aby se dostali zpět do hry, a co by se mohli naučit. o sobě v procesu?

Mám nápad: Místo zkoumání otázek si možná jen hrajte Pozůstalý ? Možná jsem to jen já, ale mnohem raději bych se díval, jak lidé dělají věci, než abych je sledoval, jak odpovídají na hlavní otázky o tom, jak věci dělat.

Po výzvě come-back-from-Extinction se několik vyřazených soutěžících podělilo o emocionální příběhy o své zkušenosti na Survivor. Stejně jako u rodinných návštěv nepochybuji o tom, že to, co vidíme, je skutečné a významné, ale dívat se na lidi, jak mluví o svých emocionálních zážitcích, není totéž jako dovolit nám, jako divákům, abychom to cítili vedle nich.

A upřímně, v této sezóně to bylo pro někoho těžké cítit. Možná je to jen proto, že jsem prázdná slupka lidské bytosti.

Během výzvy come-back-from-Extinction jsem si uvědomil, že ve skutečnosti nefandím žádnému konkrétnímu hráči. Střih byl tak pokřivený, že když se Chris vrátil, Gavin a Julie – kteří se nakonec stali součástí poslední trojky! – byli po celý akt zcela ignorováni.

Mezi touto první výzvou a epizodou The Jeff Probst Show, plus živý rozhovor s Joe Anglim, Survivor: Edge of Extinction strávil prvních 18 minut na lidech, kteří hru ve skutečnosti nehráli.

Důsledkem tohoto zaměření a hlavním zvratem letošní sezóny – lidé, kteří hlasovali, byli stále v televizi a mohli se vrátit do hry – bylo, že jsem nebyl investován. Byl to pravý opak minulé sezóny, Přeživší David vs. Goliáš , když tam bylo hodně bohatý vývoj postavy v průběhu sezóny .

Mezi cenou Sia a obří hlavy Sandry a Roba na Ostrově idolů , zdá se, že Jeff Probst s námi nyní aktivně šuká.

Je tam spousta diskuzí Pozůstalý fanouškovství o tom, jak jsou idoly a výhody ochuzeny o jakékoli vzrušení, protože jich je tolik, a jak přivést zpět hráče a věnovat jim pozornost místo nových lidí je frustrující. A pak se Probst otočí a doručí Ostrov idolů, kompletní s idoly imunity a vracejícími se hráči, kteří ve skutečnosti nebudou hrát, ale nepochybně si získají spoustu pozornosti.

Samozřejmě, že to, co dělá, funguje, pokud jde o hodnocení Pozůstalý zůstat silní a stále existuje mnoho lidí, kteří si to, co sledují, dokonale užívají. Nikoho tedy nemotivuje k jakékoli změně.

Před šesti lety jsem to napsal Přeživší byl zavražděn Jeffem Probstem . I když je show velmi živá a vzkvétá, můj názor mimo tento pobuřující titulek byl ten, že smutná budoucnost Survivor zahrnovala drama nad hratelností a vývojem postav; a neúnavné zaměření na věci, kterých si Jeff Probst váží.

To teď vidíme.

Brzy v Survivor: Edge of Extinction finále sezóny, při první výzvě Jeff Probst řekl hráčům: Myšlenka za Extinction nebyla jen druhá šance, bylo to dále prozkoumat sociální experiment s otázkou: Co by se stalo, kdybyste někoho vzali a poslali byste je pryč na ostrov, bez ponětí, jak dlouho tam budou, bez ponětí, co očekávat. Co by se stalo?

Nyní známe odpověď, a přestože byla předvídatelná, není to odpověď, v kterou jsem doufal od mého oblíbeného seriálu ze soutěže reality show.