Proč GSN říká, že nás Skin Wars vyhodil a co nás čeká

Proč GSN říká, že nás Skin Wars vyhodil a co nás čeká

Zatímco Nejlepší kuchař a Projektová dráha zůstávají, desítky dalších pořadů, které šly v jejich stopách, na Bravo i jinde, odpadly.

Kožní války dnes večer (GSN, 22:00) zahajuje svou třetí sezónu a úspěšně se etabloval ve zcela opuštěném prostoru: v soutěži v realitě založené na dovednostech.

Aktualizace, 2018: Skin Wars byl zrušen GSN .Amy Introcaso-Davis, EVP GSN pro programování, mi řekla, že její zájem o Skin Wars přišel částečně kvůli tomuto vakuu. Bylo to jednoduché, protože takovou show v soutěžní formě ještě nikdo nedělal, a pak jsme se skutečně podívali na to, že soutěže založené na dovednostech se zdály být právě teď na trhu opomíjeny. Proč nejít dovnitř?

Introcaso-Davis přišla do GSN z Oxygen a předtím z Brava, kde vyvíjela show jako např. Kathy Griffin: Můj život na D-listu , Divné oko pro rovného chlapa , ShowBiz maminky a tatínkové , a malá franšíza známá jako Skutečné manželky.

Pro menší síť, pokud můžete najít něco, co nikdo jiný nedělá, je to opravdu důležité, řekla mi. Když jsem byl v Bravu, měli jsme s tím obrovský úspěch.

Stejně jako série Bravo, i Skin Wars předvádí talent. Co nás na Skin Wars opravdu nadchlo, bylo umění, řekl Introcaso-Davis. Byla to jiná cesta do uměleckého světa, byla to velmi přístupná cesta do umění. Malování na obličej dělal každý nebo kdo měl děti, které malovaly na obličej, ale skutečně to vnímat jako skutečný projev umění bylo pro lidi a) nové, ale když jste to umění skutečně viděli, bylo to tak mimořádné.

A umění ve třetí sezóně je fantastické, dodala.

Co Skin Wars udělal pro GSN

Soutěžní reality show byla pro síť odlišná – která přes den vysílá klasické herní show – a Introcaso-Davis uznal, že se řídí známým formátem, který jsem zaznamenal v moje recenze pořadu . Ale řekla, že to bylo záměrné: Formát není tak atypický, to ne, ale šli jsme s tím, protože to byl pro naši síť tak odlišný druh show.

Pořad a strategie fungovaly, pomohly zvýšit hodnocení dalších pořadů a dodaly síti důvěru ve formát pro další pořady, včetně Steampunk a nadcházející série Okenní válečníci plus spin-off Skin Wars: Fresh Paint .

Amy Introcaso-Davisová

Amy Introcaso-Davisová

Jakmile Skin Wars opravdu fungovaly, připadá mi to jako menší riziko, protože víte, že můžete přivést lidi do sítě na soutěžní show, řekl mi Introcaso-Davis. Nové pořady jsou hnacím motorem nových diváků naší sítě, takže když máme nový pořad, celá síť má tendenci stoupat. To je důvod, proč děláte originální programování: přivést do sítě nové lidi.

Skin Wars také pomohly další původní sérii GSN, komediální herní show pořádané Benem Gleibem. Co bylo pro nás zajímavé a co bylo tak překvapivé, bylo, když se Idiotest a Skin Wars spojily dohromady, což byla skvělá kombinace z hlediska hodnocení, řekl Introcaso-Davis. Zařadili jsme Idiotest na mnoho různých míst v plánu, ale zkusili jsme to se Skin Wars, protože přišlo mladší publikum. Myslím, že je to proto, že obě show jsou o procesu. Na způsobu, jakým mysl pracuje s oběma těmito pořady, je něco, co je spojuje, ale na první zčervenání by vás to nikdy nenapadlo.

Zeptal jsem se, jestli někdy dojde ke cross-overu, a ona se zasmála: No, Ben se rád nechává malovat na tělo, to určitě!

Introcaso-Davis řekla, že to, co z velké části hledá, je něco, co v návrzích producentů obvykle chybí. Pro mě je to opravdu o tom mít silný názor na to, co pořad, a to je to, co většina lidí ve skutečnosti nemá – jen tak nějak říkají, Je to pořad o tomhle.

Nasycenost a vyspělost televizní reality dělaly to jistě náročnější, než tomu bylo před 15 lety, protože se toho udělalo tolik. Místo vymýšlení nyní znovuobjevujete. Je těžší znovu vynalézt než vynalézt, řekla. Jen musíte být konkrétnější a jedineční.