Proč Dallas Cowboys Cheerleaders: Making The Team trvalo 15 sezón

Proč Dallas Cowboys Cheerleaders: Making The Team trvalo 15 sezón

V tomto vydání Zpovědnice Roztleskávačky Dallas Cowboys: Tvorba týmu producent příběhu Eric Reynolds píše o show, která má premiéru své 15. sezóny a je nejdéle vysílanou nehudební show CMT.

Když se řekne kultovní televize, pořady jako Twin Peaks , Šílenci a geekové , Párty dolů , a Doktor kdo přijít na mysl. Ale v době internetu a po bezpočtu článků, fór a rekapitulací, které nyní existují v internetovém kosmu, lze skutečně říci, že jsou tyto pořady stále považovány za kultovní? Zbavuje se pořad z 90. let zpětně svého kultovního statusu, pokud to fanoušci a streamovací služby dovolí stát se mainstream v průběhu času?

A jak do této kultovní krajiny zapadá svět televize bez scénáře/reality? Většina reality show je ze své podstaty určena pro mainstreamovou konzumaci. Z MTV Skutečný svět/výzva díky dominanci CBS v konkurenčních formátech až po pěvecké/talentové show FOX, je těžké zařadit kteroukoli z těchto show do kultovního žánru, protože je vidí miliony a miliony lidí pokaždé, když se odvysílají – a jsou recenzovány mnoha dědictvími a nezávislých médií.Teprve před několika lety jsem začal pracovat na 13čtsezóně dlouhodobého seriálu CMT reality, kdy jsem pochopil, že kultovní reality TV byla skutečně věc. Jsem velkým fanouškem reality TV a jsem od roku 2000. Držím palce, kterým reality show se daří a snažím se sledovat všechny hlavní soutěžní seriály, které můžu.

Ale nechal jsem to úplně Roztleskávačky Dallas Cowboys: Tvorba týmu (CMT, úterý v 10) proklouznout kolem mě. Seriál měl premiéru v roce 2006 a podrobně se zabývá přísným procesem konkurzu, kterým dámy procházejí, aby se staly roztleskávačkou Dallas Cowboys.

Formát je soutěžní hybrid. Někteří z nadějných kandidátů, kteří se každý rok dostanou do tréninkového kempu, jsou vyříznuti – ředitelkou DCC Kelli Finglass a hlavní choreografkou Judy Trammel, obě bývalé roztleskávačky Dallas Cowboy – dokud se asi 45 nadějných kandidátů nezredukovalo na konečný tým 36 .

Typická sezóna přehlídky začíná třemi epizodami, které pokrývají fázi konkurzu. Na úvodních předběžných konkurzech se může kdokoli přihlásit a zúčastnit se konkurzu s volnou sestavou dle vlastního výběru. Odtud je asi 100 žen vybráno do semifinále, kde dostanou pár hodin na to, aby se naučily choreografii ve stylu DCC a pak ji tentýž den předvedly porotě. Ti, kteří ukážou, že to umí rychle (a dobře), jsou pozváni do finálového kola. Během finále se všichni veteráni DCC, kteří jsou v týmu, vrátí a musí soutěžit s novými kandidáty na nováčka, aby se udrželi na svém místě. (Je pravidlem, že každý zkušený kandidát musí každý rok znovu projít konkurzem a získat zpět své místo). Poté, co všichni nováčci a veteráni finalisté absolvují panelový pohovor, sólový tanec a předvedou charakteristický kickline na hřišti, porotci vyberou asi 45 žen, které budou oficiálními kandidátkami DCC Training Camp. V této fázi mohou být veteráni vyřazeni z týmu ve prospěch nováčků, kteří přicházejí s větší silou a/nebo lepší taneční technikou.

Jakmile tato fáze konkurzu skončí, nemovitý představení začíná. S každým z nových TCC (kandidátů na tréninkový kemp) se seznámíme o něco lépe s balíčky příběhů a také uvidíme, kteří z veteránů se od předchozí sezóny zlepšili. Zkoušky se konají v každé epizodě a hostující choreografové z obrovského světa tance přicházejí s novými postupy pro soutěžící. Zatímco styl tance DCC je ve svém jádru power pom, dámy se často učí také více emocionálním/lyrickým stylům tance. Kelli a Judy (režisérka a hlavní choreografka) hledají sehranou skupinu žen, které mohou nejen vystupovat, ale být ambasadorkami organizace Dallas Cowboys jako celku. DCC jsou více než jen tanečníci; v Dallasu a jeho okolí vystupují na veřejnosti bezpočet, od pořádání táborů pro malé děti až po návštěvy nemocnic ve VA, aby uctili naše veterány.

Reality show o roztleskávačkách se 45 členy

Roztleskávačky Dallas Cowboys: Udělejte z týmu naděje 14. sezóny při zkouškách

Roztleskávačky Dallas Cowboys: Jak udělat z týmu 14. sezónu naděje při zkouškách (Foto: CMT)

Než jsem začal pracovat na pořadu ve 13. sezóně, neměl jsem žádný až žádný zájem o sledování pořadu o roztleskávačkách (a ani jsem o tomto pořadu neslyšel). Úspěšně zůstal mimo můj radar více než deset let, ale každý rok neustále chrlil nové sezóny.

Mnoho roztleskávaček se také objevilo v jiných reality show. Starr Spangler, veterán DCC, který se objevil v úplně první sezóně show v roce 2006, vyhrál Úžasný závod 13 se svým bratrem. Melissa Rycroft, která byla DCC v letech 2006 až 2007, se objevila na Bakalář jednou a Tanec S Hvězdami dvakrát, kde nakonec vyhrála 15. řadu. Také hostila CMT’s Ostrov Redneck .

Noví producenti jsou obvykle požádáni, aby zhlédli několik epizod z předchozí sezóny, než začnou pracovat na nové. Člověk nemusí být odborníkem na show, aby se nechal zaměstnat, ale nebolí to! Osobně jsem před zahájením 13. série sledoval tolik epizod, kolik jsem mohl najít, takže jsem byl informován, kdykoli se porotci odvolávají na předchozí sezóny. Byli tu ostřílení roztleskávačky z 13. sezóny, kteří byli nováčky už v 9. sezóně, a je skvělé znát jejich příběhy, abyste se mohli vrátit k momentům, které ukazují, jak daleko na své cestě DCC došli.

Když jsem se plně ponořil do světa DCC, bylo mi jasné, jak moc kultovní show to vlastně byla. Zde byla show, která měla obsedantní/zběsilou fanouškovskou základnu (podívejte se Primetimer fóra pro důkaz ), které mainstream v podstatě ignoroval.

I když se pořad více zaměřuje na diváky, kteří se zajímají o programy zaměřené na tanec, v každé sezóně stále obsahuje spoustu dramatu a zábavy, které ocení každý fanoušek reality TV. ( Sezóny 1 až 13 jsou na CBS All Access .)

Něco, co může být trochu zastrašující, je naprostá velikost každého obsazení, které přichází s představením. Soutěží 45 žen, a i když se každá nová sezóna zaměřuje spíše na kandidátky na nováčka pro daný rok, často se objevují dlouhé příběhy o veteránech, které mohou být v týmu až šest nebo sedm let.

Také ženy, které jsou vyřazeny z tréninkového kempu a nedostanou se do týmu jeden rok, se často vracejí, aby to zkusily znovu v následujících letech. Existuje několik skvělých příběhů o návratu a jsou zde některé frustrující naděje, které se nikdy nezlepší.

Navzdory velkému množství postav tyto ženy opravdu poznáte jako víc než jen roztleskávačky. Mnoho z nich má kromě DCC zaměstnání na plný úvazek, což je samo o sobě zaměstnání na plný úvazek. Tyto ženy pracují v právu, jako lékaři a veterináři, jako překladatelky ASL a samozřejmě jako učitelky tance pro nespočet mladých dívek, které k nim vzhlíží.

Také soutěžící mohou být z jakéhokoli důvodu a kdykoli během tréninkového kempu podříznuti. Zatímco formátovaná soutěž ukazuje jako Pozůstalý tradičně mají jednu eliminaci na konci každé epizody, DCC: Tvorba týmu může mít více eliminací kdykoli během epizody. Nebo jako Úžasný závod , mohou nastat epizody bez eliminace. Tento faktor nepředvídatelnosti přidává další vrstvu napětí, která pomáhá odlišit tuto show od ostatních.

V typické sezóně bude mít show premiéru v televizi před dokončením natáčení, takže pro producenty a editory může být obtížné předvídat, kdo bude hlavními postavami této sezóny, nebo kdo to dotáhne daleko, ale nakonec bude ve hře. konec. (Sezóny bývají nahrávány od května do září, s premiérou představení kolem 1. srpna).

Pole a post producenti nemají absolutně žádný vliv na to, která z dam tvoří tým. Je to zábavná výzva, která často vede k šokujícím vyřazením a je důkazem toho, jak reálná tato série je.

Před premiérou pořadu na CMT v roce 2006 už probíhal konkurz a tréninkový kemp. Zatímco mnoho soutěžních seriálů má rád Pozůstalý a Velký bratr jsou speciálně vyrobeny pro televizi, proces konkurzu a tréninkového tábora DCC by proběhl bez ohledu na to, zda tam byly či nebyly kamerové štáby.

Další zajímavostí o show je, že v posledních třech sezónách (12, 13 a 14) show každým rokem o něco zvyšovala svou sledovanost. Zatímco mnoho starších reality seriálů si stále vede dobře, není žádným tajemstvím, že síťová televize v posledním desetiletí neustále ztrácí sledovanost. Pro tuto málo známou kabelovou show není maličkost neustále zlepšovat svá čísla každý rok.

V sezóně 13 v roce 2018 se 18letá Victoria poprvé zúčastnila konkurzu na DCC. Viktoriina matka Tina v 80. letech fandila s ředitelkou DCC Kelli Finglass. Zatímco se Victoria probojovala do tréninkového kempu, brzy se ukázalo, že není úplně připravena být v týmu. Její tanec byl silný, ale nedbalý. Měla zábavnou povahu, ale byla mladá a nezkušená (na hodině etikety si myslela, že křepelka je dar moře). Ale týden co týden Victoria přežívala vyřazení. Hardcore fanoušci byli naštvaní tím, co považovali za do očí bijící nepotismus (Kelliho přátelství s Victoriinou mámou je vychováváno znovu a znovu), ale byli šokováni, když viděli Victorii konečně vyřazenou v předposlední epizodě sezóny.

Vrátila se následující rok ve 14. sezóně jako silnější, vybroušenější tanečnice a zdánlivě nefázovaná předchozím rokem. Bylo vidět, že si dala čas na zapracování svých slabin a z malé holčičky z předchozí sezóny teď kvetla vykulatá žena. Tým skončila v roce 2019 a dnes je jednou z nejuznávanějších roztleskávaček v týmu.

I když je show zábavná a často odlehčená, neobejde se bez kritiky. Jedním z hlavních důvodů, proč byla Victoria na konci 13. sezóny oříznuta, byl její fyzický vzhled. DCC jsou silně kritizováni za to, jak vypadají, od toho, jak velké mají vlasy, až po to, jak mají tónovaná žaludek. Je pro ně důležité, aby byli ve formě, ale jakkoli může být jejich tělo důležité pro to, zda se do týmu dostane nadějný, nebo ne, může být stále děsivé sledovat veterána, jak je vyřazen z týmu, protože vypadá těžší než v předchozích sezónách.

Je důležité poznamenat, že toto nemusí být nutně aspekt, který je specifický pro DCC; celý svět profesionálního tance přichází s těmito druhy fyzických kritik. Kelli a Judy byly samy DCC a jsou na tyto problémy velmi citlivé, když se objeví. Dělají vše pro to, aby varovali ženy, které jsou na sekání a hrozí jim pořezání, aby měly čas na nápravu jakýchkoli problémů, které mohou mít. A pokud má tým nějaké problémy se vzhledem roztleskávačky, ale ona je stále vynikající ve všech ostatních aspektech práce, pravděpodobně si své místo udrží.

15. sezóna byla natočena letos v létě během pandemie, což znamená, že celá produkce se odehrávala uvnitř bubliny – Gaylord Texan Resort – takže herci a štáb žili společně odříznuti od vnějšího světa, když natáčeli show.

Hlavní věc, kterou slyšíme od mnoha fanoušků, je, že chtějí lépe poznat cheerleaders, což může být obtížné, když se formát show z velké části zaměřuje na taneční zkoušky. Je to těžké, protože náš produkční tým doslova natáčí podle plánu DCC a většina roztleskávaček už pracuje na plný úvazek a poté přicházejí rovnou na trénink.

Přístup může být problém, který je v poště často mimo naši kontrolu. Věci byly letos trochu jiné, protože kandidáti byli během celého natáčení v jednom hotelu. Ale buďte si jisti, že se vždy snažíme udělat co nejvíce mimo zkoušky, abychom každému kandidátovi poskytli jeho vlastní jedinečný příběh.

Větší změnou, ke které došlo částečně kvůli fanouškům, bylo to, jak editoři sestříhali taneční sekvence. Před několika sezónami byla typická taneční sekvence v show plná těsnějších záběrů zblízka. Vypadalo to skvěle, ale bylo těžké říct, která děvčata choreografii vychytala. Loni jsme začali nechávat široké záběry skupinových tanců déle a hodně nám to pomohlo s předvedením toho, kdo vyniká oproti tomu, kdo má problémy. I když má každá sezóna tendenci se zaměřovat na nové kandidáty na nováčky daného roku, zdá se, že fanoušci chtějí vidět stejně (ne-li více) zkušených kandidátů, které poznali dříve.

Snažíme se dbát na to, aby všechny dámy mohly zazářit, když se naskytne příležitost, a opravdu si to všechny zaslouží! Někdy jsou jedna nebo dvě dívky, které hodně využíváme (viz Zpovědní žebříček DCC Wikia ), protože poskytují skvělé zvuky nebo jen poskytují dobré televizní momenty, takže i když se někdy může zdát, že producenti strkají pár vyvolených kandidátů do krku, je to většinou jen proto, že jsou to dívky, které nás v tu chvíli rozesmějí nebo rozesmějí.

Postprodukce byla řešena na dálku a každý z producentů a editorů pracoval z domova na úpravě této nadcházející sezóny.

Úpravy na dálku z domova byly překvapivě mnohem bezproblémovější, než jsem si myslel, že bude! Celý proces natáčení/post se zpozdil o několik měsíců, protože produkce přišla na to, jak by mohli bezpečně dát dohromady tuto sezónu, ale jakmile to začalo, byl to prakticky stejný proces, jako když jsme byli v kanceláři. Některé pořady doručí pevné disky záznamů až do vašeho domu, ale pro DCC jsme naše pracovní počítače ovládali z našich domovů pomocí softwaru pro vzdálený přístup.

Všichni producenti a editoři měli na začátku týdne schůzky se Zoomem a poté se koordinovali prostřednictvím e-mailů/textových zpráv, když jsme stříhali epizody. Bylo trochu smutné, že jsme nemohli být spolu (všichni si rozumíme!), ale byli jsme vděční, že nám naše produkční společnost dala příležitost pracovat z domova. Také mnoho producentů a editorů na pořadu nějakou dobu pracovalo – náš nejvyšší redaktor je na pořadu od 8. série v roce 2013 – takže známe formát pořadu a jak ho zajistit, aby fungoval, což rozhodně pomohlo udržet jsme podle plánu a dodrželi všechny naše termíny.

Formát zůstal relativně stejný, s výjimkou letošních virtuálních konkurzů prostřednictvím webových videí. Pro sezónu 15 je obvyklá fáze konkurzu v podstatě vynechána, protože si kandidáty na tréninkový kemp vybírají ze svých konkurzních videí. První epizoda skočí přímo na začátek tohoto letního tréninkového kempu.

Když Roztleskávačky Dallas Cowboys: Tvorba týmu měl premiéru v roce 2006, televizní prostředí bylo jiné než dnes. Tehdy zažívalo programování síťové reality boom a každá kabelová síť zoufale toužila mít svůj vlastní seriál hit reality, kterým by se mohla pochlubit.

Od té doby se objevilo a odešlo mnoho sérií, ale tento vzdoroval přesile a poflakoval se déle, než se od show o roztleskávačkách očekávalo. Ženy, které se účastní konkurzu, jsou vášnivé, dynamické a inteligentní – a ty z nás, které na show pracujeme, to milují a dělají vše pro to, aby vám každý rok přinesly vzrušující novou sezónu.