Je tu týden tlustých medvědů! Sledujte živé přenosy medvědů a hlasujte pro nejtlustšího

Je tu týden tlustých medvědů! Sledujte živé přenosy medvědů a hlasujte pro nejtlustšího

Fat Bear Week 2019 se blíží a pátý ročník zahrnuje živá krmení medvědů lovících lososy v řece na Aljašce a navíc soutěž v závorkách.

Pokud vám chybí Velký bratr živá vysílání, sledování těchto medvědů naživo (posuňte se dolů a uvidíte je) bude vynikající náhradou, i když samozřejmě medvědi budou pravděpodobně civilnější a inteligentnější, než na co jste zvyklí.

Fat Bear Week je oddělená soutěž ve kterém lidé sledují medvědy a hlasují pro největšího, a stalo se každoroční událostí – je tu dokonce Zboží Fat Bear Week .Je to projekt národního parku a rezervace Katmai Katami Conservancy a existuje pro lidi, aby oslavili „přírůstky“ v librách, které medvědi vydělali při přípravě na zimní hibernaci, uvádí web parku.

Začít dnes, park zveřejní fotografie medvědů na Facebooku , a ti s nejvíce lajky postoupí do turnaje.

Zatímco hádání je pro zábavu, služba parku provádí 3D skenování medvědů dokumentovat váhový přírůstek medvědů před zimní hibernací. A tito roztomilí tlustí medvídci jsou také spojeni s naším chováním jako lidí: tlustí medvědi existují pouze díky čisté vodě a zdravému ekosystému, park říká v přátelském připomenutí.

Sledujte medvědy živě z Aljašky

Medvědi hnědí se shromažďují, aby chytali lososy u vodopádů Brooks Falls v národním parku Katami

Medvědi hnědí se shromažďují, aby chytali lososy u vodopádů Brooks Falls v národním parku Katami. (Foto od National Park Service)

Asi 2200 medvědů žije v národním parku Katami, který se nachází severně od ostrova Kodiak na Aljašském poloostrově. Mnoho z těchto medvědů se shromažďuje u vodopádů Brooks Falls, aby chytili lososy a vykrmili se na zimu.

Služba národního parku nabízí a bezplatná e-kniha Bears of Brooks River , který obsahuje obecné informace o jeho obyvatelích a identifikaci konkrétních medvědů.

Místo parku poznámky že vzhledem k tomu, že počet medvědích populací po celém světě klesá, Katmai poskytuje těmto úžasným tvorům některé z mála zbývajících nezměněných stanovišť. V Katmai mohou vědci studovat medvědy v jejich přirozeném prostředí, návštěvníci si mohou užívat jedinečné možnosti pozorování a medvědi mohou pokračovat ve svém životním cyklu do značné míry nerušeně.

Chcete-li se připojit k medvědí zábavě, vysílá BBC America tuto sobotu 24hodinový bear-a-thon, který začíná v 6:00 ET, a jeho program zaměřený na medvědy bude zahrnovat The Polar Bear Family and Me, Great Bear Stakeout, Wild Alaska. , Yellowstone a premiéra sítě Nature's Great Events: The Great Salmon Run, podle sítě, která říká, že maraton bude zahrnovat také epizody Planeta Země , Planeta Země II , a Zmrzlá planeta .

Ale zatím sledujte medvědy živě – nebo, pokud není den, prohlédněte si nejzajímavější živé přenosy.