Je Kings of Pain věda nebo hloupost? Rozhovor s manažerem History Channel

Je Kings of Pain věda nebo hloupost? Rozhovor s manažerem History Channel

Sledování zranění mužů při natáčení kamer bylo předmětem mnoha pořadů bez scénáře, počínaje sérií z počátku roku 2000 Blbec a Wildboyz . Ale mohla by to být skutečně věda – věda zachraňující život?

To je tvrzení Kings of Pain , Nová reality show History Channel, ve které jsou biolog a zápasník se zvířaty pokousáni a bodnuti, včetně jedovatého a jedovatého hmyzu a hadů, to vše ve jménu vědy.

Kings of Pain , uvádí History Channel, sleduje biologa divoké zvěře Adama Thorna a profesionálního ošetřovatele zvířat Roba 'Cavemana' Alleva, když je kousne a bodne některá z nejnebezpečnějších zvířat a zlomyslného bodavého hmyzu na světě – od krajty mřížkované po ropušníka – vytvořit úplný a komplexní index bolesti, který nakonec pomůže zachránit životy. … Nyní Thorn a Alleva posouvají Schmidtův index bolesti ještě dále a přidávají jedovatá kousnutí a smrtelnější tvory a řadí je na 30bodovou stupnici s novými kategoriemi včetně intenzity, trvání a poškození. Jejich cílem je vytvořit v historii konečný a plně komplexní průvodce měřením bolesti. Kromě toho budou konzultovat se Schmidtem při vytváření tohoto nového indexu bolesti, který je ve vědě zcela nový, který má být použit jako vzdělávací nástroj ukazující, kterým tvorům by se lidé měli vyhýbat a co dělat v případě, že je kousne nebo uštkne.To odkazuje na práci entomologa Dr. Justina O. Schmidta, jehož kniha 2016 Sting of the Wild dokumentuje jeho číselné hodnocení agónie každého z osmdesáti tří žihadel, která dosud nasamploval. ( Podívejte se na ilustraci tohoto indexu bolesti. )

Kings of Pain (History Channel, úterý v 10) proměňuje tuto vědu v televizní realitu a nabízí nám scény, jako je tato, ve kterých krajta síťovaná kousne Adama:

Jeden komentátor YouTube to sledoval a napsal: Příště skoč před ujíždějící autobus. Jako v: samozřejmě to bolí!

Abych se dozvěděl více o pořadu a jeho výrobě, vyzpovídal jsem Mary Donahue, hlavní viceprezidentku pro vývoj a programování History Channel, která také dohlíží na populární reality show, včetně The Curse of Oak Island a Kované v ohni .

Má tedy toto experimentování skutečnou hodnotu, nebo je to jen záminka pro reality show? Je seriál více o informacích nebo zábavě?

Obojí, řekl Donahue. Protože Historie je faktická značka a informace jsou základem toho, kdo jsme, to, na co jsme se podívali, je příležitost nejen aktualizovat index bolesti, ale také poskytnout zajímavé informace, které lidé možná nevědí. Osobně jsem se naučil tunu.

Název sítě ukazuje přímo na jeden druh informací: historické detaily, které Donahue označil za základní historické informace.

Měl jsem to štěstí, že jsem u této značky 11 let a jedna z věcí, které považuji za velkou výsadu na ní pracovat [spojuje] s tím, co bývalo naším ID značky: Historie se tvoří každý den. Není to jen o minulosti; jde o současnost.

A pro mě je historie zásadně o informacích a to považujeme za naše poslání: poskytovat informace v každém z našich pořadů. Někdy navazuje na dávnou minulost, v takovém případě se snažíme, aby byla relevantní pro dnešního diváka, a někdy je zcela situována do přednastavení. Ale v jádru jsou to vždy faktické informace, které jsme velmi pečlivě prozkoumali a dvakrát otestovali, a z toho důvodu mám pocit, že tato řada dobře zapadá do naší značky, řekla.

Donahue uvedl příklad jak Kings of Pain dotýká se jak historických záznamů, tak aktuálních informací.

Jedna z věcí, která mě překvapila, byl počet invazních druhů, které jsou skutečně nebezpečné pro veřejnost a které jsou nyní po celých Spojených státech, takže jsme se na to dívali jako na příležitost poskytnout základní historické informace. Například v epizodě tarantule jsme odkazovali na Teddyho Roosevelta, řekla.

Ale také věříme, že věda je základní informací pro naši značku a že lidem říkáme o druzích, o kterých si možná nemysleli, že jsou v USA, učíme je, jak je identifikovat, a informujeme je o nebezpečích a o tom, co dělat v případě kousnutí nebo kousnutí. bodnutí, byla příležitost, kterou jsme považovali za fascinující.

Ověřování faktů probíhá nepřetržitě po celou dobu produkce, řekl mi Donahue s tím, že během postprodukce a střihu kontrolujeme a ověřujeme fakta, kontrolujeme a ověřujeme fakta.

Pro Kings of Pain , specialista na jed nastoupil během předprodukce. Pracovali jsme s Dr. Benem Abem, který je specialistou na jed. Byl velmi klíčem k tomu, aby nám pomohl naplánovat sérii a propojit ji s indexem bolesti. Důkladně jsme prozkoumali invazivní druhy, které jsme chtěli v sérii zobrazit, a hodně jsme spolupracovali s Dr. Schmidtem na tom, co považoval za zajímavou aktualizaci indexu.

Přehlídka byla původně navržena pro History Benem Silvermanem a Howardem T. Owensem Propagate Content, což vedlo k myšlence práce Dr. Schmidta.

Donahue řekl, že případné hvězdy show, Thorn a Alleva, byli takovými fanoušky [Schmidta] a jeho práce – byl by ochoten se skutečně zapojit do historie? A byl 100% nadšený, když přijal příležitost aktualizovat index bolesti, který začal v roce 1983.

Ale proč to dělat ve volné přírodě místo v laboratoři? Odpověď souvisí s některými účastníky – a ne s lidmi.

Udržování talentu Kings of Safe v bezpečí

Kings of Pain hrají Rob Caveman Alleva a Adam Thorn s entomologem Dr. Justinem O. Schmidtem (vpravo)

Kings of Pain hrají Rob Caveman Alleva a Adam Thorn s entomologem Dr. Justinem O. Schmidtem (vpravo). (Foto Damien Maloney/Historie)

Bezpečnost pro nás byla prvořadá, prvořadá, řekla mi History Mary Donahue. Tuto sérii jsme prověřili doleva, doprava, nahoru, dolů a uprostřed na každém kroku v ní. Klíčové pro nás bylo zajistit dvě věci: Za prvé, že naši dva kluci, Adam a Rob, jsou v bezpečí, proto jsme se ujistili, že s námi bude vždy lékař a specialista na jed.

Ale byla tu ještě jedna věc: zvířata. Také nám opravdu záleželo na bezpečnosti a zdraví zvířátek, které budeme profilovat, řekla.

To byl důvod, proč to udělat ve volné přírodě. U některých tvorů – když řeknu ‚stvoření‘, mám pocit, že zním jako Harry Potter, zasmála se. U některých druhů, i když v USA existují invazivní druhy, jsme u některých museli opravdu cestovat tam, kde byli, proto jsme se rozhodli to udělat v terénu.

Když jsme se tam dostali, chtěli jsme, aby to bylo co nejkontrolovanější pro skutečná bodnutí a kousnutí. Tímto způsobem jsme mohli zajistit, že talent byl v bezpečí, i když jsou to zkušení manipulátoři, že budeme schopni okamžitě znovu vypustit tvora zpět do jejich stanoviště, řekla.

Adam a Rob byli kousnuti nebo bodnuti pouze jednou denně.

Byli jsme super, super opatrní – zkoumali jsme toxiny – takže jsme byli velmi opatrní, abychom nikdy neprovedli více než jedno kousnutí nebo bodnutí denně a abychom sledovali, co se s kluky stane v rámci aktualizace indexu bolesti, řekl Donahue.

Jak je to tedy s vědou? Osmidílný televizní pořad byl natočen a nyní se vysílá. Co bude dál?

Donahue řekl, že Aba o tom plánuje napsat odborný článek a dodal, že je skutečně premiérovým odborníkem na jed v zemi, takže jeho vlastní výzkumná a znalostní základna bude rozšířena v důsledku jeho vynikající práce na této sérii.

A samozřejmě doufáme, že se nám ve spolupráci s Dr. Schmidtem podaří přidat k práci, kterou již vykonal, různá stvoření, a také v některých případech budeme znovu bodnuti tvory, kterým čelil, aby viděli, jaké jsou zkušenosti jiných lidí. ? dodala.

Líbí se mi také skutečnost, že máme o něco rozšiřující se index, takže je řadíme na rozsáhlejším a komplexnějším měřítku, než se kterým Dr. Schmidt začínal svou práci, a také souhlasil, že to byl skutečně vzrušující pokrok.

Navzdory potenciálu, že události seriálu mohou přispět k existujícímu souboru znalostí, stále existují takové (srozumitelné) reakce, jako je výše citovaný komentátor YouTube.

Nemohu ovládat reakce lidí, kteří sledují klip, mohu jen doufat, že sledují show, aby viděli, jak pečlivě byla věnována vložení fascinujících informací, řekl Donahue. Doufám, že když dokážeme převést lidi, kteří se na klip podívají, aby viděli tento pořad – když řeknu ‚učte se věci‘, vždy to zní jako medicína – ale že najdou fascinující informace, které nevěděli.