Iain, Diana a kontroverze The Great British Baking Show

Iain, Diana a kontroverze The Great British Baking Show

Když epizoda Velký britský Bake-Off který se vysílal minulý týden v USA na PBS v srpnu ve Spojeném království, vyvolal stovky stížností. Bylo to kvůli neúspěšné pečené Aljašce Iaina Watterse, kterou vyhodil a tvrdí, že Diana Beard sabotovala Iainův dezert. Na Twitteru se to stalo známým jako Bingate a #JusticeForIain.

Iain byl vyřazen kvůli jeho roztavené pečené Aljašce, což ho tak frustrovalo, že se protlačil kolem jednoho ze dvou hostitelů a vyhodil ho do odpadu – promiň, popelnici. Diana nakrátko vytáhla jeho z mrazáku. Podívejte se, co se stalo:Potom, Iaine řekl The Guardian :

Od té doby jsem si s Dianou párkrát povídal, ale nikdy jsem se jí nezeptal, proč to udělala. Bake Off mi řekl, že to bylo mimo lednici jen na minutu, ale myslím, že to muselo trvat mnohem déle než minutu, aby se tolik rozpustilo. Jen mě opravdu šokovalo, že to bylo vytaženo z mrazáku. Nevím, proč to bylo vyřazeno.

Ale hostitel řekla Sue Perkinsová to nemělo žádný účinek, protože Iainův dezert

byl mimo mrazák na 40 sekund. A je to. Žádná sabotáž.

Přesto britský regulační úřad Ofcom obdržel 12 stížností, zatímco 811 lidí si stěžovalo BBC, Informoval o tom The Guardian . Ofcom tyto stížnosti zamítl s tím, že nevyvolávají problémy vyžadující další vyšetřování podle pravidel Ofcomu.

Velká britská přehlídka pečení

Diana z Great British Baking Show

Pro epizodu tohoto týdne nás čeká mírný spoiler, který však podpořil konspirační teorie: Diana opustila soutěž po této epizodě a před další epizodou – která se v USA vysílá od dnešního večera. Ale její odchod byl z nesouvisejícího důvodu řekla The Guardian :

Nechci, aby si lidé mysleli, že jsem se zbláznil. Je velmi smutné, že jsem musel jít. Ano, byla to těžká práce, to samozřejmě byla, ale důvod, proč jsem musel z představení odejít, byl ten, že jsem byl dole v Newbury a v pátek večer jsem omdlel v restauraci, rozbil jsem si hlavu a strávil noc v Basingstoke A&E a já jsem ztratil chuť a čich. Je to absolutní průšvih. Můj neurolog říká, že se to už nemusí nikdy vrátit.

Nejlepší na tom všem je pro mě, jak nenápadně se to všechno odehrávalo v televizi; to ilustruje jeden z důvodů, proč ten pořad tak miluji . Je také inspirující, jak vášniví jsou lidé pro spravedlnost, když si stěžují na něco tak relativně mírného.