Dostávají týmy Amazing Race zaplaceno, pokud se jejich sezóna nevysílala? A co Survivor a Big Brother?

Dostávají týmy Amazing Race zaplaceno, pokud se jejich sezóna nevysílala? A co Survivor a Big Brother?

Úžasný závod 33 nedávno skončilo natáčení a jeho budoucnost je nejistá. Mezitím CBS musí ještě naplánovat Úžasný závod sezóna 32, která byla natočena koncem roku 2018. Jeho producenti doufají, že TAR 32 se bude vysílat letos, možná v létě, ale i kdyby, znamená to, že mezi natáčením a odvysíláním finále uplynou téměř dva roky.

To vyvolalo otázku: Co se stane s milionovou cenou pro tým, který vyhrál sezónu 32? A co ceny útěchy pro všechny ostatní týmy? Už byly zaplaceny? Nebo musí počkat, až se pořad odvysílá? Je to stejné jako to, co se děje s ostatními soutěžícími v reality show CBS, konkrétně Velký bratr a Pozůstalý ? Mám odpovědi přímo od an Úžasný závod člen obsazení.

Nejprve se podívejme na rozdíl mezi produkcí a vysíláním za posledních šest sérií – pět odvysílaných sérií plus TAR 32. Několik sérií mělo mezi koncem natáčení a finále mezery mezi třemi až pěti měsíci, což se zdá rozumné , zatímco jiným uplynul téměř rok:    Úžasný závod 32: natočeno 10. 11. až 3. 12. 2018, zatím nemá premiéruÚžasný závod 31: natočeno 10. června až 23. července 2018, vysíláno 17. dubna až 26. června 2019Úžasný závod 30: natočeno 1. až 14. října 2017, vysíláno 23. ledna až 21. února 2018Úžasný závod 29: natočeno 10. června až 2. července 2016, odvysíláno 30. března až 1. června 2017Úžasný závod 28: natočeno 15. listopadu až 6. prosince 2015, vysíláno 12. února až 13. března 2016Úžasný závod 27: natočeno 22. června až 14. července 2014, vysíláno 25. září až 11. prosince 2015

Pozůstalý , který natáčí své dvě sezóny na jaře a na začátku léta, má obvykle mezi koncem natáčení a jeho finále mezeru zhruba osm až 10 měsíců:

    Survivor: Island of the Idols, sezóna 39, skončilo natáčení 28. dubna 2019 a odvysílalo své finále 18. prosince téhož roku.Survivor: Winners at War, sezóna 40, natáčení skončilo 29. června 2019 a své finále bude pravděpodobně odvysílat 13. nebo 20. května.

Jak tedy tento rozdíl ovlivní platy?

Úžasný závod Smlouva nebyla nikde prozrazena ani zveřejněna, ale zveřejnil jsem a informoval o smlouvách o obsazení dvou dalších velkých soutěží CBS reality, Velký bratr a Pozůstalý , které oba nabízejí vodítka a informace.

A nedávno jsem to potvrdil Úžasný závod člen obsazení, že smlouvy jsou v podstatě totožné, pokud jde o tento konkrétní problém.

Vítězové Amazing Race 31 Colin Guinn a Christie Woods s hostitelem Philem Keoghanem na finálovém matu.

Vítězové Amazing Race 31 Colin Guinn a Christie Woods s hostitelem Philem Keoghanem na finálovém matu. (Foto Elizabeth Morris/CBS)

Za prvé, Smlouva o hostu Velkého bratra říká:

Cena a takové ceny útěchy (pokud existují) mohou být podle výhradního uvážení producenta podmíněny tím, že všechny epizody cyklu epizod, ve kterých se objevím (pokud budu vybrán jako účastník), budou skutečně odvysílány a uděleny až po takovém počátečním odvysílání posledního epizoda takového cyklu epizod.

A soutěžní smlouvu Survivor říká toto, na straně čtyři:

Udělení ceny [1 milion $] může být podle výhradního uvážení producenta podmíněno tím, že cyklus epizod, kterého se mohu zúčastnit, bude skutečně vysílán, a bude uděleno pouze po odvysílání závěrečné epizody tohoto [sic] cyklu série, ve které je vyhlášen vítěz Ceny.

To nám říká dvě věci: Za prvé, vítězové dostanou zaplaceno až po odvysílání finále, a za druhé, pokud se pořad nevysílá, není udělena žádná cena.

Pro Velký bratr , to v zásadě není problém, protože pořad se vysílá téměř v reálném čase a finále se vysílá živě. To znamená, že pokud proběhne závěrečné hlasování s porotou složenou z bývalých hostů v domácnosti a bude vyhlášen vítěz, finále tohoto vítěze bylo odvysíláno, takže mohou okamžitě dostat zaplaceno.

Ale Pozůstalý nebo Úžasný závod vítězové, jejichž sezóna se vysílá nějakou dobu po natáčení, musí čekat na výplatu.

Horší je, že pokud se jejich sezóna nikdy nevysílá, nedostali by zaplaceno.

Tady nejde jen o vítěze. Zde je Pozůstalý smlouva, strana pět:

Producent může podle vlastního uvážení poskytnout každému soutěžícímu peněžní ceny útěchy na základě pořadí vyřazení každého soutěžícího (v rozsahu podle vlastního uvážení výrobce od přibližně 2 500 USD pro prvního soutěžícího vyřazeného ze série po přibližně 100 000 USD pro druhého soutěžícího. vítězi Ceny), ale nemá žádnou povinnost tak učinit… Takové ceny útěchy (pokud existují) mohou být podle výhradního uvážení producenta podmíněny tím, že cyklus epizod, kterého se mohu zúčastnit, bude skutečně vysílán a budou uděleny až po vysílání závěrečné epizody toho cyklu seriálu, ve kterém je vyhlášen vítěz ceny.

Jinými slovy: Každý musí počkat, až bude finále odvysíláno, aby získal svou cenu.

Tento jazyk je opět z Pozůstalý , ale mluvil jsem s nedávným Úžasný závod člen obsazení, jehož sezóna měla značnou mezeru mezi natáčením a vysíláním, a potvrdil, že smlouva TAR říká totéž. Celé obsazení této osoby, vítězové prvního týmu, muselo čekat na odvysílání finále, aby obdrželo šeky.

To znamená obsazení Úžasný závod 32 ještě nebyla zaplacena a nebude, dokud nebude odvysílána celá série. Takže nejenže nemohou mluvit o tom, co se stalo v pořadu, ale také si vzali týdny práce a rodiny a nemají ani cent, aby to ukázali.

A pokud by se CBS z nějakého důvodu rozhodla nevysílat TAR 32 – což je vysoce nepravděpodobné, protože je již produkováno a protože nyní natáčejí novou sezónu – znamenalo by to, že žádný z týmů, včetně vítězného týmu , by se muselo platit. CBS se samozřejmě může i nadále rozhodnout tyto soutěžící zaplatit, ale nejsou smluvně povinni tak učinit.