Člen obsazení Big Brother producentům: Přestaňte mi kurva říkat, co mám říkat

Člen obsazení Big Brother producentům: Přestaňte mi kurva říkat, co mám říkat

Začátkem léta, a Velký bratr producent byl napomenut a proškolen po říkat Kemi, aby mluvila a chovala se stereotypnějším způsobem během rozhovorů s Deníčkem. Problémem byl samozřejmě rasismus.

Koučování soutěžících však pro ně není žádnou novinkou Velký bratr — nebo pro mnoho reality show. A na živých přenosech BB21 tento víkend si hosté v domácnosti stěžovali na producenty v Diary Room, kteří jim říkali, co mají říkat.

V průběhu let jsme se dozvěděli o tom, co se děje za zavřenými dveřmi v Deníku, kde nejsou žádné živé kamery, takže vše, co vidíme, jsou upravené verze epizod CBS.The domácí mají tendenci křičet do kamery během jejich rozhovorů v Diary Room, a to proto, že byli k tomu vedeni: Vítěz Velkého bratra Derrick Levasseur řekl Buzzfeed, Říkají vám. Kdykoli normálně mluvíte, žádají více energie. Děláte, co se vám řekne.

To je jeden ze způsobů, díky kterému ty rozhovory zní méně než reálně, o čemž jsem psal před třemi lety: Problém s neupřímnými rozhovory Velkého bratra v Deníku .

Velký bratr 4 vítěz Jun Song vysvětlil více o Diary Room, prozrazuje, že během její sezóny vám producentka vkládá slova do úst pouze tehdy, když musíte vysvětlit pokyny k soutěži nebo když potřebují, abyste něco zopakovali jasněji, ale to je tak vše. Řekla také, že repliky se mohou zdát nacvičené, protože něco nebylo dokonalé a producent může požádat HG, aby přesně zopakovala, co řekli.

Upřímně řečeno, v posledních letech se rozhovory zlepšily: zdá se, že je méně křiku a byly tam momenty, které jsou docela autentické, nenacvičené. Samozřejmě, stále existuje spousta falešně znějících replik, které vycházejí z úst soutěžících, když jsou v Deníku. Ale v této sezóně vychází z Deníku ještě více.

Přestaň mi kurva říkat, co mám říkat, řekla Holly producentům

Holly Allen a Christie Murphy na Big Brother 21, dříve v sezóně.

Holly Allen a Christie Murphy na Big Brother 21, dříve v sezóně. (Foto: Monty Brinton/CBS)

Kemiho příklad ukázal, jak producenti jdou nad rámec pouhého získávání hostů, aby něco objasnili: snaží se také utvářet postavy a příběhy.

Podle několika hostů to stále dělají. Zde je reportáž z pátečních živých přenosů, během kterých tři hosté v domácnosti řekli, že jsou nakrmeni, a řekli jim, aby říkali věci, které ve skutečnosti říkat nechtějí:

Proč by to někdo dělal? Je zde značná nerovnováha sil, soutěžící hrají hru za 500 000 $ poté, co podepsali smlouvu Smlouva Velkého bratra, která dává producentům veškerou moc.

Dnes se tomu Holly bránila. Poté, co se pokusila udělat vtip ve svém deníku, bylo jí řečeno, že to bylo příliš milé.

Vtip se týkal letošní návštěvy Zingbota, člena posádky, který se obléká do směšného kostýmu robota a vyjadřuje nadšení o jejich chování. Stalo se to včera a bude to platit Velký bratr později tento týden.

Hamsterwatch podrobně popsal zingy , který se zdál být opravdu slabý a nespecifický: Jackson byl nazýván pompézním blbcem a Holly byla označována jako stará káně.

Jessica byla nadšená z toho, že je snoozefest, řekla Holly, včera jsem se pokusila udělat vtip, jako, Hej, ‚snoozefest‘ zní zábavně. Vezmu si džemy a jsem hned u toho. Například, kde je moje pozvánka? Ale zřejmě to bylo moc hezké.

Christie odpověděla: Ano, to je pro mě tak nepříjemné. Nesnáším to. Začala říkat: To bylo jako, já taky, já... a řekla něco, co mi zní, jako bych to neřekla. (Není to jasné kvůli přeslechům.) Sledujte:

Neslyším úplně Christie, protože Holly (a Christie?) byla napomenuta producenty Velkého bratra, kteří hráli jednu z předem nahraných zpráv, jejichž výkonný producent Don Wollman vydává různé příkazy.

Nemáte dovoleno mluvit o svých sezeních v Deníku s ostatními hosty, stálo tam.

Holly v podstatě chvíli ignorovala napomenutí a pak řekla: No tak! Přestaň mi kurva říkat, co mám říkat. Kdybyste mě nechali říct, co tam chci říct, tak bych to tady nekecal.

Jako vždy s Velký bratr , živé přenosy poskytují fascinující pohled na způsob, jakým se pořad vyrábí.

I když nevidíme skutečné rozhovory, mohu s jistotou říci, že jsem to léta hlásil v reality TV Velký bratr není zde nějaká aberace: to je docela běžné. Rozhovory v reality show jsou často o tom, jak přimět herce, aby řekl, co producent potřebuje, aby řekl příběh nebo doplnil prázdná místa. (Tady je producent příběhu mluvící o tom, jak tento proces funguje. )

To může být neškodné nebo jen užitečné; může to být také fikce – zvláště když producenti nedostanou to, co potřebují. Právě tehdy se redaktoři mohou obrátit na frankenbite: vytvoření soundbite přebíráním slov a frází z jiných řádků a vytvářením něčeho zcela nového.

Je to víceméně skutečné, než jen někomu říkat, co má říkat?

Jsem vděčný Holly, Kemi a dalším za to, že o takových věcech mluví, protože mluvit o produkci je důležité, protože na tom, jak se vyrábí naše televizní zábava, opravdu záleží.